"Призначення Смілянського гендиректором Укрпошти і його діяльність на цій посаді - це дискредитація західного досвіду реформування", - Вадим Карасьов, український політолог і аналітик

06.02.2017

Ігор Смілянський розробив схему продажу Укрпоштою 100% ковбаси

Ігор Смілянський, Олександр Чернявський та ковбаса
Гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський та його перший заступник Олександр Чернявський розробили "геніальну" схему із продажу ковбасних виробів. Вони встановили листоношам план продажу ковбаси і зобов'язують їх примусово продавати її пенсіонерам під час видачі пенсії. Ту ковбасу що не вдається продати (зазвичай через те що вона псується або низької якості) листоноші мають купляти самі, бо повертати її не можна.

Нещодавно багато ЗМІ розповіли як Ігор Смілянський торгує дивними сосисками. Повідомлялося, що у Західних областях України відділення «Укрпошти» реалізують ковбасну продукцію з порушенням вимог санітарного законодавства.

Тепер на Вінничині місцева газета “33 канал” в публікації “«ПОШТОВА КОВБАСА» дорога і не завжди свіжа” оприлюднила звернення своїх читачів до прокуратури та перевіряючих органів з вимогою припинити “насильно-добровільну” торгівлю Укрпошти ковбасою та іншими товарами.


Наводимо цей лист повністю:
Просимо допомоги і хочемо розповісти про те, як «Укрпошта» насильно-добровільно продає пенсіонерам та жінкам, що є в декретних відпустках в рахунок пенсій та виплат на дітей ковбасу та інші різні товари.
Обласні дирекції «Укрпошти» (Вінницька, Одеська, Черкаська, Житомирська та інші) заключили з м’ясокомбінатами (Тульчин, Літин, Житомир та інші)  договора-комісії, згідно з якими «Укрпошта» через свої підрозділи реалізує ковбасу вище названих м’ясокомбінатів за відповідну винагороду. Але ціна цієї ковбаси на «Укрпошті» на 40-45% вища за відпускну ціну  на м’ясокомбінаті, та на 15-20% вища ніж така сама ковбаса в магазинах. Якість цієї ковбаси не завжди належна. «Укрпошта» не має належних умов для її зберігання та торгівлі. Здійснюється ця торгівля в селах через поштарів, які в день виплат несуть у сумках разом з газетами, милом, пральними порошками, хлібом, парфумами і ковбасу, чим і порушують «Закон про торгівлю», де чітко написано про певні вимоги торгівлі продуктами. Крім цього поштарі не пройшли медогляд і не мають допуску до торгівлі продуктами харчування.
І особливо це в літню спеку, коли 30-35ºС жари. Хоч м’ясокомбінати для замилювання очей частково забезпечують пошту «сумками-холодильниками», але це нічого не дає. Від жари це не спасає. Крім цього жінка-поштар не поїзд і не може нести на собі три сумки з ковбасою (від кожного комбінату окремо) та четверту з газетами. Через це і несуть все в одній сумці. Ось така тут санітарія!
З інших джерел стало відомо, що «Укрпошта» отримує 25-30% винагороди за виконану роботу згідно договору-комісії, а решта 10-15% «Укрпошта»  отримує у вигляді щомісячних відкатів від м’ясокомбінатів.
Тому ми, як багаторічні передплатники газети «33-й канал», звертаємось до компетентних органів з проханням допомогти припинити свавілля.
Звертаємося до органів прокуратури та інших контролюючих інспекцій з вимогою припинити цю насильно-добровільну торгівлю. З відомих причин не називаємось, бо ми ще працюємо на м’ясокомбінаті і хочемо допрацювати до пенсії.
Наперед вдячні. Допоможіть!
поштова ковбаса

В одному з відгуків на публікацію в Фейсбуці Larisa Shkyrypiu написала про продаж Укрпоштою ковбаси в м. Коростень Житомирської обасті:
Ситуация знакома. Столкнулась лично. Мой отчим инвалид, получал пенсию на УП. В итоге вместо положенных денег ему давали колбасу не самого лучшего качества, макароны и т.д по завышенным ценам. В итоге наличными получал лишь треть от положенной суммы. Когда я обратилась к заведующей УП за разъяснениями на каком основании выдают продукты вместо положенных денег - внятного ответа не получила. Пришлось обращаться в вышестоящие организации, где мне сказали что они могут предлагать продукты - но не навязывать обязательную покупку. Колбаса хранится в отделениях не в надлежащих условиях - цена выше рыночной. Сотрудники в отделении да и заведующая - хамы. В итоге - от услуг получения пенсии на УП отказались. Пенсию получаем через Приват.

Нещодавно повідомлялося, що у західних областях України через відділення “Укрпошти” продається ковбасна продукція з порушенням вимог санітарного законодавства і з нереальною датою виготовлення.

Нагадаємо, генеральний директор Укрпошти громадянин США Ігор Смілянський отримує  місячний оклад (без надбавок та премій)  333400 грн, оклади його заступників складають від 150 до 300 тисяч грн.