"Призначення Смілянського гендиректором Укрпошти і його діяльність на цій посаді - це дискредитація західного досвіду реформування", - Вадим Карасьов, український політолог і аналітик

30.05.2016

Один з учасників оскаржує результати конкурсу на главу «Укрпошти»

Юрій Богданов вважає проведений конкурс фікцією. Про це повідомляє Hubs.


Призначений 20 квітня Кабінетом міністрів України новий генеральний директор УДППЗ «Укрпошта» Ігор Смілянський приїде в Україну в кінці травня і приступить до роботи з початку червня 2016 року, - повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян. «Він буде в Україні з кінця травня. Сподіваюся, в перших числах червня він приступить до роботи», - сказав міністр.

Призначення нового гендиректора «Укрпошти» викликало резонанс в суспільстві. Ситуацію прокоментував один з учасників конкурсу, який раніше очолював один із підрозділів «Укрпошти», - Юрій Богданов.

«Презентація Смілянського - це ілюзія і ніякої конкретики. Він заявляє про «хотілки», при цьому не спирається ні на які розрахунки. Це чистий PR, таку програму міг написати будь-який студент. Наприклад, питання приватизації, зазначено в його програмі - 25%, від чого? Що він хоче продати? Будь-якому експерту зрозуміло, що програму писав дилетант. Будь-якому, але не конкурсної комісії», - вважає Богданов.

24.05.2016

Биография Игоря Смилянского

Игорь Смилянский родился в Белгород-Днестровском 20 января 1975 года в обеспеченной еврейской семье.

В 1992 поступил в Одесский государственный экономический университет, но отучился там лишь три курса.

В 1995 году вместе с семьей (отец, мать, сестра, бабушка) переехал в США и получил там американское гражданство.

В 1999 году окончил Школу бизнеса при университете им. Лубина Пейс (США) по специальности бухгалтер-аудитор. В 2005 году окончил Школу бизнеса имени Роберта МакДоноу Джорджтаунского университета (МВА).

В 1998-1999 — бухгалтер по налогам и сборам в Cantor Fitzgerald L.P.

В 1999-2001 — специалист компании KPMG.

В 2005-2008 — консультант/менеджер проектов работал в The Boston Consulting Group.

С 2008 года Игорь Смилянский 2 года работал в России в Промсвязьбанке, занимаясь вопросами присоединения волгоградского Волгопромбанка и ярославльского «Ярсоцбанка» к Промсвязьбанку.

В 2010-2011 — клерк в банке ПУМБ в Украине, работал в Донецке, занимаясь вопросами присоединения Донгорбанка к банку ПУМБ.

В 2011 — клерк в московском представительстве туристической компании Thomas Cook.

В 2012-2014 — консультант в московском офисе The Boston Consulting Group.

В 2015-2016 — сотрудник американского офиса аудиторской компании KPMG.

Смилянский нигде долго не задерживался, нигде не был первым лицом и ничем не руководил. То есть его профессиональный опыт и достижения явно не соответствуют уровню руководителя такого огромного (почти 80 тыс. сотрудников) предприятия как «Укрпочта».

14.05.2016

Вибори керівників держпідприємств перетворились на профанацію з ознаками корупції


Порядок проведення конкурсів керівників держпідприємств регулюється  Постановою КМУ № 777 від 03.09.2008 р. «Про проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки», повідомляє Обозреватель.

В статті 13 цієї постанови зазначено: «Обов’язковою умовою проведення конкурсного відбору є його відкритість. Представники засобів масової інформації мають право бути присутніми на засіданнях комісії під час розкриття пакетів документів, поданих претендентами, їх розгляду та оголошення переможця.»

Втім, в грудні 2015 з подачі Мінекономрозвитку до постанови були внесені зміни, які зробили  конкурси абсолютно закритими, позбавили конкурсантів будь яких прав та унеможливили оскарження конкурсів в суді.

Одна з новацій звучить так:
«Комісія заслуховує на ЗАКРИТОМУ засіданні конкурсну пропозицію учасника конкурсного відбору … . За рішенням комісії на її засіданні під час заслуховування конкурсних пропозицій учасників МОЖУТЬ БУТИ присутніми представники засобів масової інформації та громадськості ЗА УМОВИ ЗГОДИ ВСІХ учасників конкурсного відбору.»
Тобто, якщо один з кандидатів не погодився (це може бути спеціальний «технічний» кандидат) – то ЗМІ та громадськість на жодне з засідань комісії не попадуть.